Laboratori de Transformació Educativa: visites virtuals guiades

El Laboratori de Transformació Educativa posa en marxa el mes que ve les Visites Virtuals Guiades, on 30 centres educatius de la Comunitat de Centres Referents del Laboratori de tota Catalunya obren les portes a tots els centres del territori i, en particular, als centres del Laboratori i de les Xarxes Territorials de Transformació Educativa.

Al següent PDF podem llegir una breu descripció de cadascun dels centres, les fortaleses en les quals se centrarà la visita, i les preguntes a les que la visita pot donar resposta:

 

 

Tot i que les visites quedaran gravades al canal YouTube del Laboratori de Transformació Educativa perquè tothom hi pugui accedir en qualsevol moment, us recomanem visualitzar en directe les sessions perquè pugueu participar-hi a través del xat del canal i els representants dels centres amfitrions puguin respondre a les vostres preguntes.

A les graelles següents teniu el calendari de visites virtuals guiades:

 

1r torn de visites

Hora inici Dilluns 12/04/2021 Dimarts 13/04/2021 Dimecres 14/04/2021 Dijous 15/04/2021 Divendres16/04/2021
09.00h
Escola Norai Institut Quatre Cantons (9:15h) Escola Joan Miró (9:15h) Escola Nou Patufet (9:15h)
Escola La Immaculada (9:30h)
10.00h Escola Enxaneta
11.00h
Institut Manuel de Montsuar
Institut Bitàcola (11:30h)
15.00h Escola Dolors Monserdà Santapau (15:15h)
16.00h Institut de Sils (16:30h)
17.00h Escola Bressol Municipal Can Serra

 

2n torn de visites

Hora inici Dilluns 26/04/2021 Dimarts 27/04/2021 Dimecres 28/04/2021 Dijous 29/04/2021 Divendres30/04/2021
09.30h
Escola Aldric Escola Sant Ignasi Escola Jesuïtes el Clot Escola Malagrida
Escola La Maquinista
Institut escola Pepa Colomer Institut escola Lluís Millet Institut Joan Oró
Escola el Roure Gros
10.00h
Escola El Til·ler Escola La Canaleta Escola Cooperativa El Puig
Institut Cardener Institut Dr. Puigvert (10:15h) Institut de Gurb
11.00h Escola Camins
12.00h Escola Jaume Cabré
14.00h Institut escola Josep Maria Xandri (14:30h)
15.00h Centre Escolar Empordà (15:30h)

 

A la sala de videoconferència de cadascuna de les visites, juntament amb els representants dels centres amfitrions, podran participar en el debat com a convidades persones d’altres centres del Laboratori. Per sol·licitar formar part dels convidats a la sala, cal que responeu el següent FORMULARI abans del 9 d’abril 2021. En la selecció dels participants es prioritzaran les sol·licituds procedents de centres amfitrions i, tot seguit, se seguirà l’ordre de recepció de respostes d’aquest formulari. A cada sala de videoconferència hi podrà accedir un màxim de 6 convidats. Els seleccionats rebran l’enllaç per entrar a la sala.

Per poder seguir la visita virtual a través del canal YouTube del Laboratori de Transformació Educativa i participar a través del xat, cliqueu a sobre dels enllaços a la llista següent:

      1. Escola Norai (Dimarts, 13 d’abril, a les 9:00h)
      2. Institut Quatre Cantons (Dimecres, 14 d’abril, a les 9:15h)
      3. Escola Enxaneta (Dimecres, 14 d’abril, a les 10:00h)
      4. Escola Dolors Monserdà Santapau (Dimecres, 14 d’abril, a les 15:15h)
      5. Institut de Sils (Dimecres, 14 d’abril, a les 16:00h)
      6. Escola Joan Miró (Dijous, 15 d’abril, a les 9:15h)
      7. Escola La Immaculada (Dijous 15 d’abril, a les 9:30h)
      8. Escola Bressol Municipal Can Serra (Dijous, 15 d’abril, a les 17:00h)
      9. Escola Nou Patufet (Divendres, 16 d’abril, a les 9:30h)
      10. Institut Bitàcola (Divendres, 16 d’abril, a les 11:00h)
      11. Institut Manuel de Montsuar (Divendres, 16 d’abril, a les 11:00h)
      12. Institut Escola Josep Maria Xandri (Dilluns, 26 d’abril, a les 14:00h)
      13. Escola Aldric (Dimarts, 27 d’abril, a les 9:30h)
      14. Escola La Maquinista (Dimarts, 27 d’abril, a les 9:30h)
      15. Institut Escola Pepa Colomer (Dimarts, 27 d’abril, a les 9:30h)
      16. Escola El Roure Gros (Dimarts, 27 d’abril, a les 9:30h)
      17. Escola El Til·ler (Dimarts, 27 d’abril, a les 10:00h)
      18. Institut Cardener (Dimarts, 27 d’abril, a les 10:00h)
      19. Escola Sant Ignasi (Dimecres, 28 d’abril, a les 9:30h)
      20. Institut Escola Lluís Millet (Dimecres, 28 d’abril, a les 9:30h)
      21. Centre Escolar Empordà (Dimecres, 28 d’abril, a les 15:30h)
      22. Escola Jesuïtes El Clot (Dijous, 29 d’abril, a les 9:30h)
      23. Institut Joan Oró (Dijous, 29 d’abril, a les 9:30h)
      24. Escola La Canaleta (Dijous, 29 d’abril, a les 10:00h)
      25. Institut Dr. Puigvert (Dijous, 29 d’abril, a les 10:15h)
      26. Escola Camins (Dijous, 29 d’abril, a les 11:00h)
      27. Institut Jaume Cabré (Dijous, 29 d’abril, a les 12:00h)
      28. Escola Malagrida (Divendres, 30 d’abril, a les 9:30h)
      29. Escola Cooperativa El Puig (Divendres, 30 d’abril, a les 10:00h)
      30. Institut de Gurb (Divendres, 30 d’abril, a les 10:00h)

 

 

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *

XHTML: Trieu una d'aquestes etiquetes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>