A l’edició 2018 per a centres d’educació primària de la Ronda de Llibres hi participen 18 escoles de Cervelló, Corbera de Llobregat, Pallejà, Sant Vicenç dels Horts, Torrelles de Llobregat i Vallirana. L’activitat es farà al llarg del mes de maig i combinarà les sessions presencials a les biblioteques públiques municipals de Cervelló, Corbera de Llobregat (Can Baró), Pallejà (El Castell) i Sant Vicenç dels Horts (Les Voltes) i les telemàtiques en format videoconferència que es faran des dels propis centres.
El calendari de les 4 rondes i de les sessions és el següent:
1a RONDA
GRUP 1. Pallejà (Lloc: Biblioteca municipal Castell de Pallejà)
10/05 – 10.00: Àngel Guimerà A – Jacint Verdaguer B
10/05 – 10.45: Àngel Guimerà B – La Garalda A
10/05 – 11.30: Jacint Verdaguer A – La Garalda B
GRUP 2. Cervelló (Lloc: Biblioteca municipal de Cervelló)
2/05 – 10.00: Santa Maria de Cervelló A – Escola Nova A
2/05 – 10.45: Santa Maria de Cervelló B – Escola Nova B
GRUP 3. Corbera de Llobregat (Lloc: Biblioteca municipal Can Baró)
2/05 – 10.00: Jaume Balmes A – Puig d’Agulles A
2/05 – 10.45: Puig d’Agulles B – El Corb
2/05 – 11.30: Jaume Balmes B – Cau de la Guineu
GRUP 4. Sant Vicenç dels Horts (Lloc: Biblioteca municipal Les Voltes)
2/05 – 10.00: La Vinyala A – Sant Josep B
2/05 – 10.45: Sant Jordi A – Sant Josep C
2/05 – 11.30: Juncadella B – Sant Jordi B
—
9/05 – 10.00: La Vinyala B – Sant Antoni
9/05 – 10.45: Juncadella A – Sant Josep A – La Guardia
GRUP 5. Torrelles de Llobregat i Vallirana (Modalitat telemàtica)
3/05 – 10.00: Pompeu Fabra A – La Ginesta – Sant Martí A
—
4/05 – 10.00: Pompeu Fabra B – Sant Martí B
2a RONDA
GRUP 1. Pallejà (Lloc: Biblioteca municipal Castell de Pallejà)
15/05 – 10.00: Jacint Verdaguer B + Àngel Guimerà B + La Garalda B
GRUP 2. Cervelló (Lloc: Biblioteca municipal de Cervelló)
9/05 – 10.00: Escola Nova A + Santa Maria de Cervelló B
GRUP 3. Corbera de Llobregat (Lloc: Biblioteca municipal Can Baró)
16/05 – 10.00: Jaume Balmes A + El Corb + Cau de la Guineu
GRUP 4. Sant Vicenç dels Horts (Lloc: Biblioteca municipal Les Voltes)
16/05 – 10.00: Sant Josep A + La Vinyala A
16/05 – 10.45: Juncadella A + Sant Jordi B
16/05 – 11.30: Sant Jordi A + Sant Antoni
GRUP 5. Torrelles de Llobregat i Vallirana (Modalitat telemàtica)
11/05 – 10.00: La Ginesta – Sant Martí A + Sant Martí B
3a RONDA
18/05 – 10.00: El Corb + La Ginesta
22/05 – 10.00: La Garalda B + Escola Nova A
24/05 – 15.00: La Vinyala A + Juncadella A + Sant Jordi A
4A RONDA: FINAL
29/05 – 10.00: El Corb + La Garalda B + Sant Jordi A
El quart curs de l’ESC Sant Jordi de #SantVicençdelsHorts ha guanyat l’edició 2017-2018 de la #rondadellibres d’educació primària en uns disputadíssima final a tres bandes amb l’@escola_elcorb de #CorberadeLlobregat i l’ESC La Garalda de #Pallejà pic.twitter.com/BVYWwCyTBh
— reporteducació ?️ (@reporteducacio) 29 de maig de 2018