FINALISTES JOCS FLORALS GRÀCIA 20-21

Un cop reunits el passat dimecres 12 de maig tots el membres del jurat d’aquests Jocs Florals Gràcia 20-21, es decideix que els treballs seleccionats del districte de Gràcia de cada categoria i gènere (1r, 2n i 3r premi) d’entre tots els presentats són els següents:

CATEGORIA A

Poesia 

  1. El drac tou i petit (El llapis ) – ESC Baldiri Reixac  Finalista Ciutat
  2. Les matemàtiques (Acénix) – ESC La Sedeta 
  3. El mar (Papallona) – ESC Sadako

Accèssit: L’ocellet (Max) – ESC Sagrada Família  

Prosa

  1. Les fades de Barcelona (Joan Raspall) – ESC Vedruna Gràcia 
  2. La planta trepadora (Maria Sol) – ESC Poveda 
  3. El portal darrere de la meva casa  (investigadora Gemma) – ESC Jesuïtes Gràcia- Kostka

CATEGORIA B

Poesia 

  1. Teatre (Shisma) – ESC Baldiri i Reixac 
  2. Fem un poema (Petxina) – ESC Pau Casals Gràcia
  3. La vida bonica (Kayly 21) – ESC Gravi 

Prosa

  1. El Jan, la Clara i la màgia del dibuix (Apol.lo 16) – ESC Reina Elisenda Virolai Finalista Ciutat 
  2. La recerca de la poma blava (El rodamón historiador) – ESC Gràcia- Jesuïtes Kostka
  3. Sant Jordi i el seu jardí (Història) – ESC La Salle Gràcia 

CATEGORIA C

Poesia 

  1. El mar (Esquiadores) -ESC Montseny Finalista ciutat
  2. Que una malaltia ens allunyi (Cedric Diggory) SC Reina Elisenda Virolai
  3. Barcelona ara i sempre (Com tu vulguis) ESC Gravi 

Prosa

  1. L’estrany cas del Sr. Schhmidt (Teresa) – ESC Jujol 
  2. El país dels somnis (Mila) – ESC Pare Poveda 
  3. Estimada Brooke (Katsina) – ESC Vedruna Gràcia 

CATEGORIA D

Poesia

  1. Sento (Els Apple) – ESC Lexia  Finalista ciutat
  2. La casa de purpurina – ESC Sagrada Família (La bruixeta Purpurina)
  3. La bruixa (Estrella) – ESC La Sedeta 

Prosa

  1. La súper Clàudia i el relliscament de les paraulotes (Les Síndries Divertides)  – ESC Lexia  Finalista ciutat
  2. La meva nau espacial (Jordan) – ESC Vida Montserrat- Acidh 

CATEGORIA E

Poesia

  1. Passió pel cinema (Els cavallers de la taula rodona) – ESC Lexia Finalista ciutat

Prosa

  1. Les pitjors vacances de la vida (Litxi) – ESC Lexia 
  2. Una festa de disfresses amb molta por (Mercuri) – ESC Vida Montserrat- Acidh

CATEGORIA F

Poesia

  1. El no-res (Sal amarga) – INS La Sedeta Finalista ciutat
  2. Saltar-nos el que passa al món (Boleta) – Sadako 
  3. Amic fidel (JAUNE TOAD) – Vedruna Gràcia 

Prosa

  1. La nena de l’ukelele (Pasta) – Vedruna Gràcia Finalista ciutat
  2. La transformació dels dies (Pseudònim) – INS La Sedeta
  3. Un somni premonitori (Onírica) – INS Montserrat Roig 

CATEGORIA G

Poesia

  1. Com un àngel (vint-i-vuit) – Sadako Finalista ciutat
  2. Malalties de transmissió social (Vacuna inclusiva) – Jesuïtes Gràcia- Kostka
  3. La dutxa (Thalia) – INS Montserrat Roig

Prosa

  1. La ballarina (Cappuccino) – Jesuïtes Gràcia- Kostka Finalista ciutat
  2. Omplint el buit (Rodamón) – INS Montserrat Roig
  3. Relats plens de vida (Conor o’malley) – Vedruna Gràcia

CATEGORIA H

Premi especial 

  • Els nostres arbres (Masterxef) – ESC Lexia
  • El misteri de la casa encantada (Maria, Bruna, Manuela) – ESC Pau Casals

CATEGORIA I

Poesia

  1. Carta al meu petit adolescent (ELA) – Jesuïtes Gràcia- Kostka Finalista ciutat
  2. Des d’aquella badia (El Pop d’anells blaus) – Gravi 
  3. El sentir (LIN) – INS La Sedeta

Prosa

  1. De més enllà del mar (Formiga) – INS La Sedeta Finalista ciutat
  2. Carrers foscos (Èpsilon) – INS Serrat i Bonastre 
  3. Crits silenciats (Valentina Tereshkova) – Jesuïtes Gràcia- Kostka 

 

COMPOSICIÓ DEL JURAT 20-21:

Aquest curs el jurat de Jocs Florals Gràcia ha estat composat per representants del món educatiu,  artístic, literari i cultural, format pels següents membres: Olga Barrios (Bibliotecària Biblioteca Vallcarca i els Penitents – M. Antonieta Cot), Anna Brasó (Coordinadora Pedagògica Institut Montserrat Roig), Assumpta Canal (mestra jubilada de Gravi), Jenifer Fernández (coordinadora S.C Biblioteques Escolars Gràcia), Mar González (mediadora, dinamitzadora de lectura i formadora), Pau Joan Hernández (escriptor), Àngels Mayor (mestra de primària Gravi),  Núria Obiols (escriptora i professora UB), Judit Pallàs (Bibliotecària de la Biblioteca Jaume Fuster), Carme Pardo (Bibliotecària INS Vila de Gràcia), Mercè Sesé (mestra de primària ESC Baldiri Reixac)  i Mireia Valls (assessora LIC).

 Important! 

  • Districte de Gràcia enviarà un correu a tots els centres que tinguin alumnat guardonat de Jocs Florals Gràcia informant del procediment de recollida del premi.
  • El dimarts 1 de juny es publicarà a la web del CRP Gràcia la gravació dels rapsodes llegint els primers premis de Districte. 
  • El dimarts 1 de juny a les 10h es retransmetrà en directe per Betevé els Jocs Florals de Barcelona. Consorci d’educació es posarà en contacte amb els centres que tinguin alumnat guardonat