Un cop reunits el passat dimecres 12 de maig tots el membres del jurat d’aquests Jocs Florals Grà cia 20-21, es decideix que els treballs seleccionats del districte de Grà cia de cada categoria i gènere (1r, 2n i 3r premi) d’entre tots els presentats són els següents:
CATEGORIA A
PoesiaÂ
- El drac tou i petit (El llapis ) – ESC Baldiri Reixac Finalista Ciutat
- Les matemà tiques (Acénix) – ESC La SedetaÂ
- El mar (Papallona) – ESC Sadako
Accèssit: L’ocellet (Max) – ESC Sagrada FamÃlia Â
Prosa
- Les fades de Barcelona (Joan Raspall) – ESC Vedruna Grà ciaÂ
- La planta trepadora (Maria Sol) – ESC PovedaÂ
- El portal darrere de la meva casa (investigadora Gemma) – ESC Jesuïtes Grà cia- Kostka
CATEGORIA B
PoesiaÂ
- Teatre (Shisma) – ESC Baldiri i ReixacÂ
- Fem un poema (Petxina) – ESC Pau Casals Grà cia
- La vida bonica (Kayly 21) – ESC GraviÂ
Prosa
- El Jan, la Clara i la mà gia del dibuix (Apol.lo 16) – ESC Reina Elisenda Virolai Finalista CiutatÂ
- La recerca de la poma blava (El rodamón historiador) – ESC Grà cia- Jesuïtes Kostka
- Sant Jordi i el seu jardà (Història) – ESC La Salle Grà ciaÂ
CATEGORIA C
PoesiaÂ
- El mar (Esquiadores) -ESC Montseny Finalista ciutat
- Que una malaltia ens allunyi (Cedric Diggory) SC Reina Elisenda Virolai
- Barcelona ara i sempre (Com tu vulguis) ESC GraviÂ
Prosa
- L’estrany cas del Sr. Schhmidt (Teresa) – ESC JujolÂ
- El paÃs dels somnis (Mila) – ESC Pare PovedaÂ
- Estimada Brooke (Katsina) – ESC Vedruna Grà ciaÂ
CATEGORIA D
Poesia
- Sento (Els Apple) – ESC Lexia Finalista ciutat
- La casa de purpurina – ESC Sagrada FamÃlia (La bruixeta Purpurina)
- La bruixa (Estrella) – ESC La SedetaÂ
Prosa
- La súper Clà udia i el relliscament de les paraulotes (Les SÃndries Divertides) – ESC Lexia Finalista ciutat
- La meva nau espacial (Jordan) – ESC Vida Montserrat- AcidhÂ
CATEGORIA E
Poesia
- Passió pel cinema (Els cavallers de la taula rodona) – ESC Lexia Finalista ciutat
Prosa
- Les pitjors vacances de la vida (Litxi) – ESC LexiaÂ
- Una festa de disfresses amb molta por (Mercuri) – ESC Vida Montserrat- Acidh
CATEGORIA F
Poesia
- El no-res (Sal amarga) – INS La Sedeta Finalista ciutat
- Saltar-nos el que passa al món (Boleta) – SadakoÂ
- Amic fidel (JAUNE TOAD) – Vedruna Grà ciaÂ
Prosa
- La nena de l’ukelele (Pasta) – Vedruna Grà cia Finalista ciutat
- La transformació dels dies (Pseudònim) – INS La Sedeta
- Un somni premonitori (OnÃrica) – INS Montserrat RoigÂ
CATEGORIA G
Poesia
- Com un à ngel (vint-i-vuit) – Sadako Finalista ciutat
- Malalties de transmissió social (Vacuna inclusiva) – Jesuïtes Grà cia- Kostka
- La dutxa (Thalia) – INS Montserrat Roig
Prosa
- La ballarina (Cappuccino) – Jesuïtes Grà cia- Kostka Finalista ciutat
- Omplint el buit (Rodamón) – INS Montserrat Roig
- Relats plens de vida (Conor o’malley) – Vedruna Grà cia
CATEGORIA H
Premi especialÂ
- Els nostres arbres (Masterxef) – ESC Lexia
- El misteri de la casa encantada (Maria, Bruna, Manuela) – ESC Pau Casals
CATEGORIA I
Poesia
- Carta al meu petit adolescent (ELA) – Jesuïtes Grà cia- Kostka Finalista ciutat
- Des d’aquella badia (El Pop d’anells blaus) – GraviÂ
- El sentir (LIN) – INS La Sedeta
Prosa
- De més enllà del mar (Formiga) – INS La Sedeta Finalista ciutat
- Carrers foscos (Èpsilon) – INS Serrat i BonastreÂ
- Crits silenciats (Valentina Tereshkova) – Jesuïtes Grà cia- KostkaÂ
COMPOSICIÓ DEL JURAT 20-21:
Aquest curs el jurat de Jocs Florals Grà cia ha estat composat per representants del món educatiu, artÃstic, literari i cultural, format pels següents membres: Olga Barrios (Bibliotecà ria Biblioteca Vallcarca i els Penitents – M. Antonieta Cot), Anna Brasó (Coordinadora Pedagògica Institut Montserrat Roig), Assumpta Canal (mestra jubilada de Gravi), Jenifer Fernández (coordinadora S.C Biblioteques Escolars Grà cia), Mar González (mediadora, dinamitzadora de lectura i formadora), Pau Joan Hernández (escriptor), Àngels Mayor (mestra de primà ria Gravi),  Núria Obiols (escriptora i professora UB), Judit Pallà s (Bibliotecà ria de la Biblioteca Jaume Fuster), Carme Pardo (Bibliotecà ria INS Vila de Grà cia), Mercè Sesé (mestra de primà ria ESC Baldiri Reixac) i Mireia Valls (assessora LIC).
 Important!Â
- Districte de Grà cia enviarà un correu a tots els centres que tinguin alumnat guardonat de Jocs Florals Grà cia informant del procediment de recollida del premi.
- El dimarts 1 de juny es publicarà a la web del CRP Grà cia la gravació dels rapsodes llegint els primers premis de Districte.Â
- El dimarts 1 de juny a les 10h es retransmetrà en directe per Betevé els Jocs Florals de Barcelona. Consorci d’educació es posarà en contacte amb els centres que tinguin alumnat guardonatÂ
Comentaris recents