El Departament d’Educació i la Fundació Enciclopèdia Catalana organitzen enguany la XIX edició del Certamen de Lectura en Veu Alta amb l’objectiu de promoure l’hàbit lector i el gaudi de la lectura compartida en veu alta, entre l’alumnat.
Podeu consultar les bases, les lectures de la semifinal i l’agenda del Certamen en aquest enllaç.
- Aquest curs les semifinals dels centres del Bages tindran lloc els dies 14 i 15 de març a les 10h del matí, a l’Auditori del Convent de Sant Francesc de Santpedor (ubicació).
Centres participants:
XIX CERTAMEN DE LECTURA EN VEU ALTA – BAGES –
Semifinal 1 | Semifinal 2 | |
Esc. La Serreta | Esc. Flama (Sant Fruitós de Bages) | |
Esc. Joncadella | Esc. L’Espill (Manresa) | |
FEDAC (Súria) | Esc. Els Pins (Cabrianes) | |
Col·legi Sant Josep (Navàs) | Esc. Sant Pere (Monistrol de Montserrat) | |
Col·legi Oms i de Prat (Manresa)) | Esc. Vedruna (Manresa) | |
Esc. Pla del Puig (Sant Fruitós de Bages) | Esc. Vedruna (Sallent) | |
Escolania de Montserrat (Monistrol de Montserrat) | Esc. Ametllers (Sant Joan de Vilatorrada) | |
IE Barnola (Avinyó) | FEDAC (Sant Vicenç de Castellet) | |
IE Pompeu Fabra ( El Pont de Vilomara) | Esc. Joviat (Manresa) | |
Esc. La Salle (Manresa) | Esc. Paidos (Sant Fruitós de Bages) | |
Esc. Llissach (Santpedor) | IE Sant Jordi (Navàs) | |
Esc. Diocesana (Navàs) | INS Gerbert d’Aurillac (Sant Fruitós de Bages) | |
INS Quercus (Sant Joande Vilatorrada) | Esc. Vedruna (Artés) | |
INS Lacetània (Manresa) | Esc. Mare de Déu de la Gleva (Les Masies de Voltregà) | |
INS Miquel Bosch i Jover (Artés) |
Nombre de participants, distribuïts en categories:
SEMIFINALS | Grumets Vermells |
Grumets Verds |
Timoners | Corsaris | Tropa de Corsaris |
1 | 11 | 8 | 3 | 8 | 6 grups x 3 alumnes |
2 | 9 | 9 | 4 | 4 | 6 grups x 3 alumnes |
Relació de lectors que han passat a la Final Territorial del Certamen de lectura en Veu Alta que tindrà lloc el 5 de maig a la sala “2 de gener” d’Artés:
Semifinals | Grumets vermells | Grumets Verds | Timoners | Corsaris | Tropa de corsaris |
14 de març |
Martí Forn Esc. La Serreta |
Olga Iglesias
Esc. Llissach |
Ayesha Ali Begun INS Lacetània (Manresa) |
Susana Rodríguez (El Pont de Vilomara) |
Pol Martínez
Aina Navarro Aleix Ribera (Manresa) |
15 de març |
Jana Olmedo Esc.Flama |
Ramon Viñals
Esc.Flama |
Marharyta Cherkasova INS Gerbert d’Aurillac (Sant Fruitós de Bages) |
Aura Vila Esc. Joviat (Manresa) |
Abril Hortal Adrià Viu Oriol Marsinyac Esc. Joviat
|