Veualta és un projecte del Grup Enciclopèdia que té la missió de promoure la literatura i la llengua per mitjà de la lectura compartida en veu alta.
Enguany el Certamen de Lectura en Veu Alta celebra la seva XX edició.
Les inscripcions van ser del 2 al 31 d’octubre de 2023.
En aquest enllaç podeu veure els llibres per a la fase SEMIFINAL.
Tots són en l’edició escolar, per tant us preguem que us fixeu en l’AEN i la col·lecció.
Per a la fase FINAL TERRITORIAL, el llibre és de lliure elecció: el professorat tria el llibre que considera més adient.
XX Edició del CLVA
- Aquest curs les semifinals dels centres del Bages tindran lloc els dies 12 i 13 de març a les 10h del matí, a l’Auditori del Convent de Sant Francesc de Santpedor (ubicació).
27 centre participants:
XX CERTAMEN DE LECTURA EN VEU ALTA – BAGES –
Semifinal 1 |
|
Semifinal 2 |
Esc. La Serreta (Santpedor) |
Esc. Flama (Sant Fruitós de Bages) |
Esc. Joncadella (Sant Joan de Vilatorrada) |
Esc. L’Espill (Manresa) |
FEDAC (Súria) |
Esc. Els Pins (Cabrianes) |
Col·legi Sant Josep (Navàs) |
Esc. Les Bases (Manresa) |
Col·legi Oms i de Prat (Manresa) |
Esc. Vedruna (Manresa) |
Esc. Vedruna (Sallent) |
Esc. Alta Segarra (Calaf) |
Esc. Sant Pere (Monistrol de Montserrat) |
Esc. Ametllers (Sant Joan de Vilatorrada) |
Escolania de Montserrat (Monistrol de Montserrat) |
Esc. Paidos (Sant Fruitós de Bages) |
IE Barnola (Avinyó) |
IE Manresa (Manresa) |
IE Pompeu Fabra ( El Pont de Vilomara) |
IE Sant Jordi (Navàs) |
Esc. Diocesana (Navàs) |
Col. Ave Maria (Manresa) |
Esc. La Salle (Manresa) |
INS Cal Gravat (Manresa) |
Esc. Llissach (Santpedor) |
|
INS Lacetània (Manresa) |
|
INS Llobregat (Sallent) |
|
Nombre de participants, distribuïts en categories:
SEMIFINALS |
Grumets
Vermells |
Grumets
Verds |
Timoners |
Corsaris |
Tropa de
Corsaris |
1 |
12 |
9 |
3 |
6 |
7grups x 3 alumnes |
2 |
11 |
10 |
5 |
5 |
5 grups x 3 alumnes |
Relació de lectors que han passat a la Final Territorial del Certamen de Lectura en Veu Alta que tindrà lloc el 8 de maig a la sala “2 de gener” d’Artés:
Semifinals |
Grumets vermells |
Grumets Verds |
Timoners |
Corsaris |
Tropa de corsaris |
12 de març |
Vinyet Franquesa IE Barnola
(Avinyó)
|
Júlia Segon
Col. Oms i de Prat
(Manresa) |
Juan Manuel Solarte
Col. Oms i de Prat (Manresa) |
Maria Obradors
IE
Barnola
(Avinyó) |
Ariana Iglesias, Aina Navarro, Queralt Soler
Esc. La Salle (Manresa) |
13 de març |
Ginesta Boixadera
IE Sant Jordi (Navàs) |
Bruna Vives
Esc. Vedruna
(Manresa)
|
Yasmine Zabour
Esc. Alta Segarra (Calaf) |
Carlota Pascual
Col. L’Ave Maria
(Manresa) |
Rares Bogdan Bulihar, Gina Fontanals, Adriana Segovia
Inst. Cal Gravat
(Manresa)
|