Taller situacions d’aprenentatge primària

010440509 Taller situacions d’aprenentatge primària
Del 26/2/2024 al 15/4/2024 (20 hores) Dilluns, de 17:00h a 19:00h
Lloc: Escola Drassanes (c/ Nou de Sant Francesc, 9-13)
Formadora: Arantza Meñaca
Destinataris: Mestres d’educació primària d’escoles públiques.

Taller adreçat a mestres d’educació primària d’escoles públiques que volen saber què és i com es crea una situació d’aprenentatge

Objectius
1. Conèixer què canvia i què es consolida amb el nou currículum 175/2022 de l’educació bàsica.
2. Saber què és una situació aprenentatge i perquè és una de les principals propostes del nou currículum.
3. Identificar quins són els elements curriculars d’una situació d’aprenentatge.
4. Participar en un procés de creació col·lectiva d’una situació d’aprenentatge. Continguts 1. Decret 175/2022, de 27 de setembre, d’ordenació dels ensenyaments de l’educació bàsica.
2. Les situacions d’aprenentatge.
3. Els elements curriculars.
4. L’avaluació qualitativa d’una situació d’aprenentatge.
5. El treball en equip entre mestres.

Observacions Durant el taller es farà un procés de cocreació de situacions d’aprenentatge per equips.

Avaluació Els criteris d’avaluació seran els següents:
1. Aportar habilitats i coneixements a l’equip de cocreació d’una situació d’aprenentatge.
2. Assumir responsabilitats i completar les tasques compromeses amb l’equip.
3. Ajudar als altres membres de l’equip, si cal.
4. Ser capaç d’adaptar-se a diferents punts de vista
5. Resoldre les diferències, si n’hi ha, de manera constructiva.

Requisits de certificació . Assistència mínima al 80% de les hores del taller (5 de les 6 sessions)
. Participació en els equips de cocreació d’una situació d’aprenentatge.

Calendari:

Sessió 1 dilluns 26/02/2024
Sessió 2 dilluns 04/03/2024
Sessió 3 dilluns 11/03/2024
Sessió 4 dilluns 18/03/2024
Sessió 5 dilluns 08/04/2024
Sessió 6 dilluns 15/04/2024

ENLLAÇ D’INSCRIPCIÓ