Com va la #rondadellibres 2018 (educació primària)?

A l’edició 2018 per a centres d’educació primària de la Ronda de Llibres hi participen 18 escoles de Cervelló, Corbera de Llobregat, Pallejà, Sant Vicenç dels Horts, Torrelles de Llobregat i Vallirana. L’activitat es farà al llarg del mes de maig i combinarà les sessions presencials a les biblioteques públiques municipals de Cervelló, Corbera de Llobregat (Can Baró), Pallejà (El Castell) i Sant Vicenç dels Horts (Les Voltes) i les telemàtiques en format videoconferència que es faran des dels propis centres.

El calendari de les 4 rondes i de les sessions és el següent:

1a RONDA

GRUP 1. Pallejà (Lloc: Biblioteca municipal Castell de Pallejà)
10/05 – 10.00: Àngel Guimerà A – Jacint Verdaguer B
10/05 – 10.45: Àngel Guimerà B – La Garalda A
10/05 – 11.30: Jacint Verdaguer A – La Garalda B

GRUP 2. Cervelló (Lloc: Biblioteca municipal de Cervelló)
2/05 – 10.00: Santa Maria de Cervelló A – Escola Nova A
2/05 – 10.45: Santa Maria de Cervelló B – Escola Nova B

GRUP 3. Corbera de Llobregat (Lloc: Biblioteca municipal Can Baró)
2/05 – 10.00: Jaume Balmes A – Puig d’Agulles A
2/05 – 10.45: Puig d’Agulles B – El Corb
2/05 – 11.30: Jaume Balmes B – Cau de la Guineu

GRUP 4. Sant Vicenç dels Horts (Lloc: Biblioteca municipal Les Voltes)
2/05 – 10.00: La Vinyala A – Sant Josep B
2/05 – 10.45: Sant Jordi A – Sant Josep C
2/05 – 11.30: Juncadella B – Sant Jordi B

9/05 – 10.00: La Vinyala B – Sant Antoni
9/05 – 10.45: Juncadella A – Sant Josep A – La Guardia

GRUP 5. Torrelles de Llobregat i Vallirana (Modalitat telemàtica)
3/05 – 10.00: Pompeu Fabra A – La GinestaSant Martí A

4/05 – 10.00: Pompeu Fabra B – Sant Martí B

2a RONDA

GRUP 1. Pallejà (Lloc: Biblioteca municipal Castell de Pallejà)
15/05 – 10.00: Jacint Verdaguer B + Àngel Guimerà B + La Garalda B

GRUP 2. Cervelló (Lloc: Biblioteca municipal de Cervelló)
9/05 – 10.00: Escola Nova A + Santa Maria de Cervelló B

GRUP 3. Corbera de Llobregat (Lloc: Biblioteca municipal Can Baró)
16/05 – 10.00: Jaume Balmes A + El Corb + Cau de la Guineu

GRUP 4. Sant Vicenç dels Horts (Lloc: Biblioteca municipal Les Voltes)
16/05 – 10.00: Sant Josep A + La Vinyala A
16/05 – 10.45: Juncadella A + Sant Jordi B
16/05 – 11.30: Sant Jordi A + Sant Antoni

GRUP 5. Torrelles de Llobregat i Vallirana (Modalitat telemàtica)
11/05 – 10.00: La Ginesta – Sant Martí A + Sant Martí B

3a RONDA

18/05 – 10.00: El Corb + La Ginesta
22/05 – 10.00: La Garalda B + Escola Nova A
24/05 – 15.00: La Vinyala A + Juncadella A + Sant Jordi A

4A RONDA: FINAL

29/05 – 10.00: El Corb + La Garalda B + Sant Jordi A

 

Share

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà Els camps necessaris estan marcats amb *

XHTML: You can use these tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>